Priorytetowe kierunki działania przedszkola nastawione sa na zindywidualizowane wspomaganie rozwoju każdego dziecka, zgodnie z jego indywidualnym potencjałem i możliwościami, przy ścisłym współdziałaniu z rodzicami i specjalistami:
1. Zindywidualizowane wspomaganie wszechstronnego rozwoju każdego dziecka, zgodnie z jego indywidualnym potencjałem i możliwościami, budzenie poczucia własnej wartości, wiary we własne możliwości i umiejętności rozwijania swoich zainteresowań, wyrażania potrzeb poprzez wyzwalanie aktywności własnej.
2. Diagnozowanie i rozpoznawanie indywidualnych potrzeb i możliwości (zaburzeń i uzdolnień) dziecka, ustalanie ich potrzeb rozwojowych i tworzenie warunków
ich zaspokojenia.
3. Organizowanie i udzielanie efektywnej pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
4. Tworzenie warunków do samodzielności na rzecz własnego rozwoju w relacjach ze środowiskiem społecznym, kulturowym i przyrodniczym poprzez stosowanie aktywnych metod: stymulowanie aktywizowanie, odkrywanie, doświadczanie, przeżywanie i wyrażanie, budzenie ciekawości poznawczej, motywacji do działania.
5. Kształtowanie i rozwijanie umiejętności społecznych dzieci, które są niezbędne w poprawnych relacjach z rówieśnikami i dorosłymi,
- budowanie systemu wartości, w tym wychowywanie dzieci tak, żeby lepiej orientowały się w tym, co jest dobre a co złe,
- kształtowanie u dzieci odporności emocjonalnej koniecznej do racjonalnego radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach, w tym także do łagodnego znoszenia stresów i porażek.
- Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej oraz postawy patriotycznej.
5. Wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, małe formy teatralne oraz sztuki plastyczne.
6. Kształtowanie postawy prozdrowotnej i wyzwalanie aktywności fizycznej.
7. Zapewnienie opieki i wspomaganie rozwoju dziecka w przyjaznym, bezpiecznym i zdrowym środowisku, zapewnienie warunków do harmonijnego rozwoju fizycznego
i psychicznego, zaspokojenie specyficznych potrzeb wynikających ze specyfiki schorzenia i rodzaju niepełnosprawności, poprzez doposażenie i bogacenie bazy
i wyposażenia przedszkola.
8. Współdziałanie z rodzicami - informowanie, wspomaganie, ukierunkowywanie i uzgadnianie oddziaływań wychowawczych rodziców i przedszkola, zachęcanie rodziców do współdecydowania w sprawach przedszkola, pomoc wychowawcza rodzinom nie radzącym sobie z wychowywaniem własnych dzieci.
9. Działania dla środowiska, promocja przedszkola i idei integracji, promocja osiągnięć dzieci.